InteRadek.info - Komputery 
KOMPUTERY

komputer.png Nowoczesne technologie interesowały mnie od zawsze. Początkowo było to majsterkowanie w elektronice. Mam na koncie wiele naprawionych, jak również zrobionych od podstaw układów elektronicznych. Zawsze lubiłem majsterkować.
Z czasem poznałem świat komputerów i już wiedziałem, co chcę w życiu robić. Zacząłem od sprzętu komputerowego i dzięki znajomości elektroniki stałem się w tym naprawdę niezły. Później przyszła fascynacja programowaniem oraz grafiką komputerową, ale w końcu wybrałem ścieżkę sieciowca. Administrowanie serwerami i konfigurowanie sieci komputerowych daje mi dużo radości. Nie jestem jeszcze na tym polu ekspertem, ale ciągle podnoszę swoje kwalifikacje. Najważniejsze dla mnie jest to, że czerpię z tego przyjemność.


Grafika komputerowa jest bardzo ciekawą i przede wszystkim efektowną dziedziną informatyki. Dobry grafik potrafi swoim dziełem zrobić wrażenie nawet na osobach nie znających się na komputerach. Od czasu do czasu zdarza mi się pracować z programami graficznymi zarówno w grafice bitmapowej, wektorowej, jak również trójwymiarowej. Poniżej znajduje się próbka mojej twórczości z programu Rhinoceros.

butelka.jpg stol1.jpg stol2.jpg


Programowanie potrafi sprawić dużo radości ze względu na widoczne efekty swojej pracy w postaci działających programów. Tworzenie kodu źródłowego aplikacji wymaga sporego przewidywania i znajomości zasad funkcjonowania systemów informatycznych. Nieodzownym elementem programowania jest dogłębne testowanie stworzonych programów w celu wykrycia błędów w funkcjonowaniu
Miałem okazję programować w wielu językach, począwszy od Pascala i Delphi, przez C i C++, bazodanowe SQL i MySQL, Lotus Script i Lotus Formula, po internetowe (X)HTML, CSS, PHP i linuksowy Bash.


Sieci komputerowe są tą dziedziną informatyki, która interesuje mnie najbardziej. Z pozoru prosta czynność, jaką jest łączenie komputerów w sieć, w rzeczywistości wymaga dużej wiedzy zarówno z zakresu fizycznego funkcjonowania sieci, jak również logicznego jej zarządzania. Do skonfigurowania sieci w sposób zapewniający bezproblemowe działanie, autonomiczność i bezpieczeństwo niezbędne jest posiadanie wszechstronnej wiedzy z wielu dziedzin informatyki i telekomunikacji, w tym również z systemów rodziny Unix.
Posiadam już sporą wiedzę na te tematy, jednak ze względu na ciągły rozwój technologii nie ustaję w dążeniu do pełniejszego ich poznania.Firefox Poprawny CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional